Dotazy občanů - - Oficiální web MP Klecany
Městská Policie Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města Městská Policie Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města

Dotazy občanů

Stočné

13.5.2018, Dana Pavlíčková

Dobrý den, z vyúčtování stočného, které provedl nový provozovatel VaK Zápy, vyplývá zisk 1.061.245 Kč místo původně plánovaných 295.000 Kč, a to za pouhých 7 měsíců provozu. Chci se proto zeptat, jak se bude vyvíjet cena stočného do budoucna, případně zda uvažujete o zvýšení nájemného provozovateli, aby mohly být tyto finance použity na tvorbu investic do kanalizace a ČOV. Chápu, že bylo třeba stočné nějakým způsobem nastavit, do dalších let mi však uvedený zisk provozovatele přijde jako velmi nepřiměřený.
S pozdravem. Dana Pavlíčková

Odpověď

17.5.2018

Vážená paní Pavlíčková,

níže zveřejňuji vyjádření Ing. Rathouzského z Oddělení správy majetku města Klecany k Vašemu dotazu.

S pozdravem Daniel Dvořák, místostarosta

Porovnání je pochopitelně velice zkreslené vzhledem k tomu, že se jedná o porovnání plánu na 12 měsíců proti skutečnosti za 7 měsíců, protože nový provozovatel působil v roce 2017 pouze 7 měsíců. Dle ujištění provozovatele, takto muselo být porovnání zpracováno, aby bylo v souladu s požadavky legislativy. Proto vychází tak velký příjem provozovatele, který ale jeho ziskem není, protože jej ani neinkasuje od odběratelů. Zisk provozovatele nepřekročí plánovanou hodnotu. Pokud dojde k jakékoliv úspoře, bude okamžitě promítnuta do navýšení nájemného. Dosažené skutečnosti budou známy až po uplynutí 12 měsíců, tj. uceleného období pro vyhodnocení kalkulace.

Ing. Michal Rathouzský, technik správy majetku města Klecany

Zpět