Dotazy občanů - - Oficiální web MP Klecany
Městská Policie Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města Městská Policie Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města

Dotazy občanů

Cesta v ulici V Honech

17.1.2018, Aneta Jiránková

Dobrý den,

Ráda bych veděla, proč město Klecany se nějakým způsobem nemůže domluv s PČR, o snížení rychlosti v ulici V Honech. Denně do Astraparku vjíždí a najíždí desítky aut a i několik autobusů, mnoho pěších a cyklistů denně přechází tuto cestu do polí na procházky atd...Bohužel mnoho aut, tam jezdí více než 90km/h a je jenom otázkou času, až se něco opravdu vážného stane.

Děkuji a doufám, že se tato situace začne řešit!

Odpověď

17.1.2018

Vážená paní Jiránková,

město Klecany v loňském roce předalo žádost o umístění dopravního značení ke snížení rychlosti ve Vámi zmíněné oblasti Dopravnímu inspektorátu Policie ČR Praha venkov - východ, který tuto žádost zamítl. V odůvodnění bylo, že se jedná o krajskou komunikaci III. třídy v extravilánu města.

Město Klecany není silničním správním úřadem pro tuto komunikaci ani nerozhoduje o umístění či změnách dopravního značení. Příslušnými orgány jsou Středočeský kraj, odbor dopravy ORP Brandýs nad Labem - Stará Boleslav a Policie ČR. Město může pouze podat návrh, což jsme v tomto případě učinili.

S pozdravem Daniel Dvořák

Zpět