Dotazy občanů - - Oficiální web MP Klecany
Městská Policie Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města Městská Policie Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města

Dotazy občanů

Výzva ke snížení rychlosti

25.8.2017, Jaroslav Sviták

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč není na pozemní komunikace u Astra parku (V Honech) snížená rychlost na 50 km/h...? Jedná se o silně obydlenou část obce, ze které vede výjezd právě na tuto komunikaci. Řidiči zde jezdí bez pardónu jako hovada, řekl bych, že někdy i více jak 90 km/h, výjezd z Astra parku je tak velmi nebezpečný, nepřehledný (komunikace se u Astra parku lehce stáčí), vozidla se přibližují velmi rychle. Po setmění je situace ještě horší! Tento stav mě trápí již delší dobu, ale rozhodl jsem se Vám napsat až teď, protože jsem byl málem ,,sestřelen“ (již podruhé v krátké době) rychle se řítícím autem směrem od Větrušic. Vozím v autě malé děti, proto bych byl rád, kdyby v tomto obec začala konat. Ideálním řešením by bylo omezení rychlosti od křižovatky (směrem do obce, do ulice Topolová), až po konec Astraparku s tím, že by zde byl umístěn radar měřící rychlost. Nevidím důvod proč toto neudělat, když stejný model je na komunikace č.608 směrem do Zdib!!
Děkuji za Vaší odpověď.
P.S. zároveň by došlo ke snížení hluku právě z rychle projíždějících aut.

Odpověď

25.8.2017

Vážený pane Svitáku,

město Klecany o změně dopravního značení nerozhoduje. Jedná se o komunikaci v majetku a správě Středočeského kraje. Omezení rychlosti na 50 km/h v tomto úseku jsem již konzultoval s dopravním inspektorátem Policie ČR, který se vyjadřuje ke každé změně dopravního značení. Dopravní inspektorát snížení rychlosti v tomto úseku nedoporučil.

S pozdravem Daniel Dvořák

Zpět