Dotazy občanů - - Oficiální web MP Klecany
Městská Policie Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města Městská Policie Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města

Dotazy občanů

Bezohledné chování

7.8.2017, Libuše Kvítková

Pane starosto a místostarosto,
žádám Vás o sdělení, kdo povolil adaptaci rodinného domu na restaurační zařízení s velice hlučnými hudebními produkcemi v těsné blízkosti rodinných domů, které odděluje od restaurace pouze silnice. Rádi bychom toto povolení viděli. Hudební produkce se konají pravidelně v pátek a sobotu, teď i v neděli, a to od 20.00 do 22.00 hod. na zahrádce a poté do rána uvnitř restaurace. Je to stará hrázděná budova z vepřovic, hlukově neodizolovaná. Zmiňované hudební produkce odpovídají velikosti fotbalového hřiště a nikoli velikosti zahrádky cca 15 x 15 m. Při každé hudební produkci jsou reproduktory namířeny přímo na rodinné domy č.p. 286 a 25. Bydlí nás zde 10, z toho 2 děti a další na cestě. Nedovedu si představit, jak bude miminko v takovém "kraválu" usínat. Žádám Vás, abyste zrušili tyto hudební produkce do doby, než si majitel restaurace zbuduje protihlukovou bariéru tak, aby nás to neobtěžovalo. My si ji bohužel zbudovat nemůžeme, protože zeď by musela být vyšší jak 4,5 m. Majiteli restaurace by stačili 2 m (on je zdroj hluku), pokud by reproduktory byly umístěny na spodní zahrádce jako doposud. Nikomu z Vás by se jistě nelíbilo, kdybyste se ocitli v takové situaci jako my. Děkuji předem za odpověď a řešení naší bezvýchodné situace.
Kvítková

Odpověď

8.8.2017

Vážená paní Kvítková,

Vámi zmiňovaný podnik byl zkolaudován stavebním úřadem po splnění všech zákonných podmínek a kladném vyjádření příslušných orgánů (hygienická stanice, hasiči atd.). Zařízení je zkolaudováno jako restaurace, k veřejnému hudebnímu vystoupení povolení vydáno nebylo. Podnět obdržel i stavební úřad, který věc prošetřuje. Bude zjišťovat, zda je provozovna užívána v souladu s kolaudačním rozhodnutím. Věc jsme předali právnímu zástupci, aby posoudil, jaké kroky může v této situaci učinit město.

S pozdravem Daniel Dvořák, místostarosta

Zpět