Dotazy občanů - - Oficiální web MP Klecany
Městská Policie Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města Městská Policie Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města

Dotazy občanů

Kočičí venkovní obyvatelé Klecan

2.8.2017, Terezie Lejčková

Dobrý den, patřím mezi příznivce kočiček a dalších tvorů, kteří nám zpříjemňují život. V poslední době jsem si všimla stále se rozrůstající skupinky koček, které se zdržují u náměstí a v jeho blízkém okolí. Nevím zda kočky někomu patří, ale jelikož jsem již několikrát viděla, jak kočky někdo krmí na ulici, tak předpokládám, že ne. Chtěla jsem se zeptat, pokud by to byly toulavé venkovní kočky, zda by se nemohla udělat např. nějaká sbírka na jejich odchyt a kastraci s následným vypuštěním zpět, dokud je jejich počet ještě snesitelný (cca 10). Obávám se toho, že za chvíli budou přemnožené a pak by začaly jistě obyvatelům pomalu, ale jistě vadit.

Odpověď

4.8.2017

Vážená paní Lejčková,

v podobných případech město spolupracuje s kočičím útulkem Pražského spolku ochránců zvířat Kocour Felix, který sídlí v Klecanech. Tři kočky ze skupiny, o které se zmiňujete, již byly odchyceny a kastrovány. Odchyt, kastrace a opětovné vypouštění volně žijících koček bude probíhat i nadále.

S pozdravem Daniel Dvořák, místostarosta

Zpět