Dotazy občanů - - Oficiální web MP Klecany
Městská Policie Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města Městská Policie Klecany - Městský úřad Klecany - oficiální web města

Dotazy občanů

Kompostér - připomínka

9.6.2017, Miloslava Kovalčíková

Dobrý den,
domácí kompostér je určitě dobrá věc, ale jsou i lidé, kteří namají na kompostér na zahradě vhodné místo (pokud ho nechtějí dát sobě nebo sousedovi pod okno) nebo nemají zahrádkářské záliby a i přesto by se rádí bio odpadu správně zbavili. Možná by stálo za zvážení, inspirovat se hned v sousedních Zdibech, kde v sezóne (jaro, léto, podzim) každou druhou sobotu vyváží konve s bioodpadem. Služba je placená, roční poplatek je podle velikosti biokonve, ale snad by se dal i na toto získat příspěvek. Městu by zmizela starost s přistavovaním velkokapacitních kontejnerú (mohli by být jen na vyžádání a určitém období), které někteří občané Klecan mají z ruky, nebo je někdo naplní několika nepořezanými větvemi a vyváží se prázdný kontejner, a to nemluvím o tom, že některým lidem se nechce zdvihnout ruce a vysypou odpad vedle kontejneru. Ja bych se potěšila i této možnosti likvidace domácího bioodpadu.

Odpověď

9.6.2017

Vážená paní Kovalčíková,

od letošního roku město Klecany nabízí svým občanům ve spolupráci se společností FCC (dříve ASA) zapůjčení a pravidelný vývoz nádoby (tzv. hnědé biopopelnice), určené pro svoz biologicky rozložitelného odpadu. Tato služba je zpoplatněna, svoz je prováděn v době vegetačního období od dubna do října 1x za dva týdny. Informace o možnosti využití této služby byly občanům oznámeny prostřednictvím webových stránek města, městského rozhlasu, zpravodaje a letáčků. Tuto službu je stále možné objednat, účtována bude poměrná část dle doby, kdy bude využívána. Na svoz bioodpadu z domácností bohužel není dotace určena, je určena pouze na pořízení kompostérů.

S pozdravem Daniel Dvořák, místostarosta

Zpět